O Nas
O NAS2
2016-09-23

Mobilne Centrum Językowe UNIVERSE zostało utworzone w 2013 roku przez dwie pełne pasji I zaangażowania osoby: Jagodę Brzechowską i Marcelinę Kubik, które zapragnęły zrobić coś nie tylko dla siebie, ale tez dla innych. Nasze centrum to coś więcej niż bierne przekazywanie wiedzy, to także chęć podzielenia się z Państwem entuzjazmem i pozytywną energią.

Ponadto naszym celem było stworzenie miejsca, które świadczyć będzie szeroko pojęte usługi językowo-biznesowe w sposób przystępny i nowatorski. Dbanie o komfort oraz dostosowanie się do indywidualnych potrzeb klienta, to cechy, które wyróżniają nas na tle konkurencji. Wszystko po to, aby życie stało się prostsze oraz aby mogli Państwo dostrzec nieograniczone możliwości, jakie stwarza znajomość języków obcych. Możliwości swobodnego podróżowania oraz nawiązywania kontaktów z ludźmi z najdalszych zakątków ziemi. 

W dobie internetu niemożliwe, staje się możliwym. Wystarczy tylko nić porozumienia, którą dla Państwa utkamy. 
Przeżyjmy razem pełne prawdziwych emocji, uśmiechu i szczęścia językowe przygody.

Jagoda
2016-08-07

Jagoda


"Jagoda to mocno stąpająca po ziemi wizjonerka. Jako osoba ambitna, przebojowa i pełna energii potrafi w mgnieniu oka zarazić pozytywną energią całe swoje otoczenie. Jest przy tym uparta i waleczna jak jej znak zodiaku - Skorpion, dzięki czemu skutecznie realizuje swoje plany i zamierzenia. 
Ponadto we wszystko co robi angażuje się bez reszty, nie wie czym jest słomiany zapał, bo gdy raz się do czegoś zobowiąże to doprowadzi sprawę do samego końca." 
Marcelina o Jagodzie


Witajcie, nazywam się Jagoda Brzechowska. W roku 2010 ukończyłam 3-letnią ścieżkę studiów w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych Promar International, na kierunku: język angielski o profilu nauczyciel-tłumacz, którą zakończyłam egzaminem licencjackim na Uniwersytecie Jagiellońskim. Następnie ukończyłam dwuletnie studia magisterskie na Uniwersytecie Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie. W okresie studiów oprócz poszerzania mojej wiedzy teoretycznej, zajmowałam się również rozwojem mojego warsztatu praktycznego poprzez udział w licznych konferencjach metodycznych, nauce w szkołach publicznych na różnych szczeblach, prowadząc kursy językowe dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, młodzieży gimnazjalnej oraz dorosłych, a także prowadząc własne indywidualne korepetycje na wszystkich poziomach zaawansowania – od uczenia podstaw po przygotowanie do matury oraz innych międzynarodowych egzaminów językowych z serii TELC czy City&Guilds. Ponadto jestem absolwentką Wyższej Szkoły Prawa i Administracji, gdzie ukończyłam studia magisterskie na kierunku: Prawo. Połączenie dwóch dziedzin jakimi są filologia angielska i prawo pozwalają mi na skrupulatniejszą pracę nad tłumaczeniami w tym zakresie. Nie ukrywam, iż jest to moje prywatne hobby i chciałabym w przyszłości specjalizować się przede wszystkim w profesjonalnej pomocy językowo-prawniczej. W wolnym czasie uwielbiam buszować po internecie w celu poszukiwania różnych ciekawostek językowych, ale przede wszystkim moją życiową pasją i motywacją są inni ludzie. Mogę godzinami rozmawiać i dyskutować na przeróżne tematy związane nie tylko z angielskim i prawem :)


Marcelina
2016-08-05

Marcelina


"Marcelina - niepoprawna marzycielka, szalona artystka i zakochana w języku waga. Marcelinka kocha wyzwania, a co za tym idzie - nie cofnie się przed niczym i uparcie dąży do każdego wyznaczonego sobie celu. Spontaniczność to jej drugie ja, już kilka sekund po usłyszeniu pomysłu wartego uwagi, Marcelina jest zwarta i gotowa do działania. Nieważne jak bardzo trzeba się w coś zaangażować, nieważne ile pracy i czasu trzeba na to poświęcić - liczą się przyjaciele, niezapomniane przygody i wspomnienia chowane w sercu na całe życie. Bo Marcelina to nikt inny jak śmiały wizjoner optymistycznie spoglądający w przyszłość i perfekcjonista któremu nie umknie nawet najmniejsze niedociągnięcie." 
Jagoda o Marcelinie


Witam serdecznie, około 10 lat praktyki w zawodzie pozwoliło mi nabyć umiejętności niezbędne w naczaniu każdej grupy wiekowej, na każdym poziomie zaawansowania, zarówno w zakresie języka ogólnego jak i specjalistycznego, szczególnie w dziedzinie medycyny, psychologii i biznesu. Pomogło mi to także udoskonalić swój warsztat tłumaczeniowy.  Nigdy się nie nudzę, a każdą wolną chwilę potrafię wykorzystać w 100% ;)


Paulina
2016-08-03

Paulina


Nazywam się Paulina Cichy, w lipcu 2015 ukończyłam pierwszy stopień Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Rzeszowskim, a obecnie kontynuuję naukę na studiach magisterskich na tej samej uczelni. Przekazywanie swojej wiedzy "w eter" daje mi dużo radości, zarówno w kontekście nauczania, jak i tworzenia tłumaczeń. Większość mojego czasu pochłania szeroko pojęte językoznawstwo, a w wolnych chwilach oddaję się grze na ukulele, czytaniu literatury współczesnej i podziwianiu przyrody.


Agnieszka
2016-08-02

Agnieszka


Hello! Nazywam się Agnieszka i obecnie studiuję Filologię Angielską na Uniwersytecie Rzeszowskim o specjalności translatorycznej, dokładniej na drugim roku studiów magisterskich. Poprzednia szkoła, czyli Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Ropczycach dało mi uprawnienia do zawodu nauczyciela języka angielskiego. Szkoliłam się poprzez praktyki, szkolenia metodyczne oraz korepetycje, których udzielałam ( i nadal udzielam) już na początku swoich studiów. Języki, szczególnie angielski, to moja pasja. Bardzo lubię również język niemiecki oraz francuski (którego dopiero się uczę, ale ogromnie mnie fascynuje). Obok upodobań lingwistycznych, do moich zainteresowań bez wątpienia należy blogowanie oraz muzyka – dokładniej śpiew. Co więcej, uwielbiam oglądać filmy, najlepiej psychologiczne lub z ciętym humorem, uwielbiam dobrze zaparzoną kawę oraz dobrą muzykę z Wysp Brytyjskich.


Karolina
2016-08-01

Karolina


Cześć wszystkim! Mam na imię Karolina. Obecnie studiuję na II roku Filologię Angielską ze ścieżką tłumaczeniową z językiem chińskim w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. W języku angielskim zakochałam się jeszcze w szkole podstawowej, gdzie moja korepetytorka w ciekawy sposób pokazała mi, że to co kiedyś mnie nużyło może przerodzić się w prawdziwą pasje. Tak też się stało, zaczęło się od amatorskiego tłumaczenia komiksów i filmów w internecie. Z racji, iż jestem wielką fanką kultury azjatyckiej, uwielbiałam oglądać koreańskie dramy, niestety polskie wersje i napisy były słabo dostępne. Oglądając po angielsku zdobyłam większy zasób słownictwa bez 'zakuwania' i stałam się samoukiem. Rozważałam również amatorskie tłumaczenie filmów w grupach tłumaczeniowych ale pomysł ten odszedł na drugi plan gdy rozpoczęłam studia i przybyło mi zajęć. Większość wolnego czasu poświęcam na Social Media. Interesuje się życiem YouTube i ciekawią mnie perypetie 'vlogerów' i 'gamerów'. Uwielbiam jeździć samochodem i od kiedy zdałam prawo jazdy interesuje się również motoryzacją, kocham także gry, rowerowe wycieczki i taniec.


Jagoda
2016-07-25

Jagoda


Witajcie! Nazywam się Jagoda. Moją pasją są podróże i języki obce. Obecnie studiuję na trzecim roku anglistyki ze specjalnością tłumaczeniową w Wyższe Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Ostatni rok spędziłam w Chinach, gdzie uczyłam się języka chińskiego. Podczas tej wyprawy miałam okazję nabycia doświadczenia w pracy z dziećmi i młodzieżą, a także w nauczaniu języka angielskiego. W Polsce uczyłam również dorosłych. Staram się podejść do każdego ucznia indywidualnie i pomóc mu jak najlepiej rozwijać jego umiejętności. W wolnym czasie zajmuję się sportem, czytaniem oraz oglądaniem moich ulubionych filmów i seriali. Jestem osobą otwartą i cieszy mnie możliwość przekazania mojej wiedzy innym.


Sabina
2016-07-20

Sabina


Witam serdecznie! Nazywam się Sabina Łaba i jestem studentką ostatniego roku studiów magisterskich na Uniwersytecie Rzeszowskim. O tym, że będę uczyła języka angielskiego, wiedziałam już od gimnazjum i wytrwale dążyłam do wyznaczonego przeze mnie celu. Studia na kierunku filologia angielska, zarówno w rodzinnym mieście Przemyślu, jak i w Rzeszowie, dały mi wiele możliwości rozwoju mojego warsztatu metodycznego, a praktyki, które odbyłam, pomogły mi praktycznie wykorzystać nabytą wiedzę. Oprócz nauczania, któremu poświęcam większą część mojego czasu, i które to traktuje jako przyjemność, do moich zainteresowań mogę zaliczyć również nowe technologie, literaturę (szczególnie powieści historyczne), kino oraz muzykę. Lubię rozwijać swoją wiedzę również w zakresie produktywności, zarządzania czasem oraz informacje z pogranicza coachingu.