O Nas
O NAS2
2016-09-23

Mobilne Centrum Językowe UNIVERSE zostało utworzone w 2013 roku przez dwie pełne pasji I zaangażowania osoby: Jagodę Brzechowską i Marcelinę Kubik, które zapragnęły zrobić coś nie tylko dla siebie, ale tez dla innych. Nasze centrum to coś więcej niż bierne przekazywanie wiedzy, to także chęć podzielenia się z Państwem entuzjazmem i pozytywną energią.

Ponadto naszym celem było stworzenie miejsca, które świadczyć będzie szeroko pojęte usługi językowo-biznesowe w sposób przystępny i nowatorski. Dbanie o komfort oraz dostosowanie się do indywidualnych potrzeb klienta, to cechy, które wyróżniają nas na tle konkurencji. Wszystko po to, aby życie stało się prostsze oraz aby mogli Państwo dostrzec nieograniczone możliwości, jakie stwarza znajomość języków obcych. Możliwości swobodnego podróżowania oraz nawiązywania kontaktów z ludźmi z najdalszych zakątków ziemi. 

W dobie internetu niemożliwe, staje się możliwym. Wystarczy tylko nić porozumienia, którą dla Państwa utkamy. 
Przeżyjmy razem pełne prawdziwych emocji, uśmiechu i szczęścia językowe przygody.

Jagoda
2016-08-07

Jagoda


"Jagoda to mocno stąpająca po ziemi wizjonerka. Jako osoba ambitna, przebojowa i pełna energii potrafi w mgnieniu oka zarazić pozytywną energią całe swoje otoczenie. Jest przy tym uparta i waleczna jak jej znak zodiaku - Skorpion, dzięki czemu skutecznie realizuje swoje plany i zamierzenia. 
Ponadto we wszystko co robi angażuje się bez reszty, nie wie czym jest słomiany zapał, bo gdy raz się do czegoś zobowiąże to doprowadzi sprawę do samego końca." 
Marcelina o Jagodzie


Witajcie, nazywam się Jagoda Brzechowska. W roku 2010 ukończyłam 3-letnią ścieżkę studiów w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych Promar International, na kierunku: język angielski o profilu nauczyciel-tłumacz, którą zakończyłam egzaminem licencjackim na Uniwersytecie Jagiellońskim. Następnie ukończyłam dwuletnie studia magisterskie na Uniwersytecie Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie. W okresie studiów oprócz poszerzania mojej wiedzy teoretycznej, zajmowałam się również rozwojem mojego warsztatu praktycznego poprzez udział w licznych konferencjach metodycznych, nauce w szkołach publicznych na różnych szczeblach, prowadząc kursy językowe dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, młodzieży gimnazjalnej oraz dorosłych, a także prowadząc własne indywidualne korepetycje na wszystkich poziomach zaawansowania – od uczenia podstaw po przygotowanie do matury oraz innych międzynarodowych egzaminów językowych z serii TELC czy City&Guilds. Ponadto jestem absolwentką Wyższej Szkoły Prawa i Administracji, gdzie ukończyłam studia magisterskie na kierunku: Prawo. Połączenie dwóch dziedzin jakimi są filologia angielska i prawo pozwalają mi na skrupulatniejszą pracę nad tłumaczeniami w tym zakresie. Nie ukrywam, iż jest to moje prywatne hobby i chciałabym w przyszłości specjalizować się przede wszystkim w profesjonalnej pomocy językowo-prawniczej. W wolnym czasie uwielbiam buszować po internecie w celu poszukiwania różnych ciekawostek językowych, ale przede wszystkim moją życiową pasją i motywacją są inni ludzie. Mogę godzinami rozmawiać i dyskutować na przeróżne tematy związane nie tylko z angielskim i prawem :)


Marcelina
2016-08-05

Marcelina


"Marcelina - niepoprawna marzycielka, szalona artystka i zakochana w języku waga. Marcelinka kocha wyzwania, a co za tym idzie - nie cofnie się przed niczym i uparcie dąży do każdego wyznaczonego sobie celu. Spontaniczność to jej drugie ja, już kilka sekund po usłyszeniu pomysłu wartego uwagi, Marcelina jest zwarta i gotowa do działania. Nieważne jak bardzo trzeba się w coś zaangażować, nieważne ile pracy i czasu trzeba na to poświęcić - liczą się przyjaciele, niezapomniane przygody i wspomnienia chowane w sercu na całe życie. Bo Marcelina to nikt inny jak śmiały wizjoner optymistycznie spoglądający w przyszłość i perfekcjonista któremu nie umknie nawet najmniejsze niedociągnięcie." 
Jagoda o Marcelinie


Witam serdecznie, około 10 lat praktyki w zawodzie pozwoliło mi nabyć umiejętności niezbędne w naczaniu każdej grupy wiekowej, na każdym poziomie zaawansowania, zarówno w zakresie języka ogólnego jak i specjalistycznego, szczególnie w dziedzinie medycyny, psychologii i biznesu. Pomogło mi to także udoskonalić swój warsztat tłumaczeniowy.  Nigdy się nie nudzę, a każdą wolną chwilę potrafię wykorzystać w 100% ;)


Paulina
2016-08-03

Paulina


Nazywam się Paulina Cichy, w lipcu 2015 ukończyłam pierwszy stopień Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Rzeszowskim, a obecnie kontynuuję naukę na studiach magisterskich na tej samej uczelni. Przekazywanie swojej wiedzy "w eter" daje mi dużo radości, zarówno w kontekście nauczania, jak i tworzenia tłumaczeń. Większość mojego czasu pochłania szeroko pojęte językoznawstwo, a w wolnych chwilach oddaję się grze na ukulele, czytaniu literatury współczesnej i podziwianiu przyrody.


Agnieszka
2016-08-02

Agnieszka


Cześć! Mam na imię Agnieszka i jestem absolwentem Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Rzeszowskim o specjalności translatorycznej. Poprzednia szkoła, czyli Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Ropczycach dało mi uprawnienia do zawodu nauczyciela języka angielskiego. Szkoliłam się poprzez praktyki, szkolenia metodyczne oraz korepetycje, których udzielałam już na początku swoich studiów. Języki, szczególnie angielski, to moja pasja. Obok upodobań lingwistycznych, do moich zainteresowań bez wątpienia należy muzyka – a dokładniej śpiew. Co więcej, uwielbiam oglądać filmy i czytać książki, najlepiej psychologiczne bądź dramaty, uwielbiam dobrze zaparzoną kawę oraz dobrą muzykę z Wysp Brytyjskich.


Karolina
2016-08-01

Karolina


Cześć wszystkim! Mam na imię Karolina. Obecnie studiuję na II roku Filologię Angielską ze ścieżką tłumaczeniową z językiem chińskim w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. W języku angielskim zakochałam się jeszcze w szkole podstawowej, gdzie moja korepetytorka w ciekawy sposób pokazała mi, że to co kiedyś mnie nużyło może przerodzić się w prawdziwą pasje. Tak też się stało, zaczęło się od amatorskiego tłumaczenia komiksów i filmów w internecie. Z racji, iż jestem wielką fanką kultury azjatyckiej, uwielbiałam oglądać koreańskie dramy, niestety polskie wersje i napisy były słabo dostępne. Oglądając po angielsku zdobyłam większy zasób słownictwa bez 'zakuwania' i stałam się samoukiem. Rozważałam również amatorskie tłumaczenie filmów w grupach tłumaczeniowych ale pomysł ten odszedł na drugi plan gdy rozpoczęłam studia i przybyło mi zajęć. Większość wolnego czasu poświęcam na Social Media. Interesuje się życiem YouTube i ciekawią mnie perypetie 'vlogerów' i 'gamerów'. Uwielbiam jeździć samochodem i od kiedy zdałam prawo jazdy interesuje się również motoryzacją, kocham także gry, rowerowe wycieczki i taniec.


Gabriela
2016-07-30

Gabriela


Hello everyone! Mam na imię Gabriela i swoją przygodę z nauczaniem języka angielskiego zaczęłam 4 lata temu. Początkowo nauczanie miało być dla mnie jedynie formą „dorobienia sobie”, ale po pewnym czasie zdałam sobie sprawę, że zakochałam się w tym fachu. Przekazywanie swojej wiedzy, obserwowanie postępu, jaki robią uczniowie i świadomość, że komuś pomogłam – dzięki temu wiem, że chcę to robić do końca życia. Gdybym jednak miała wybierać jakąś alternatywę, pewnie zostałabym kucharką ;) Gotowanie i pieczenie to moja druga pasja, na którą przeznaczam większość swojego wolnego czasu.


 

Justyna
2016-07-29

Justyna


Witajcie! Nazywam się Justyna. Obecnie studiuję na III roku Filologię Angielską na Uniwersytecie Rzeszowskim. Dzięki specjalizacji nauczycielskiej miałam okazję zdobyć doświadczenie podczas praktyk. Język angielski zaczął mnie interesować jeszcze w szkole podstawowej. Już wtedy wiedziałam, że jest to coś, z czym chcę wiązać moją przyszłość. Oprócz angielskiego interesują mnie również inne języki obce (hiszpański i niemiecki), a także kultura i historia współczesna Wielkiej Brytanii i Irlandii. Moimi największymi zamiłowaniami są jednak muzyka i filmy - to właśnie przy pomocy filmów i seriali oraz tłumaczeniu tekstów piosenek szlifowałam swój język angielski.


 

Agnieszka
2016-07-28

Agnieszka 


Hello! Witam serdecznie, nazywam się Agnieszka Mach. Studiuję Filologię Angielską na Uniwersytecie Rzeszowskim. Obecnie jestem na pierwszym roku studiów magisterskich na specjalizacji translatorycznej. Język angielski lubiłam od zawsze, a poprzez studia zafascynowała mnie kultura brytyjska. Uczę sie także języka francuskiego w zakresie podstawowym. Korepetycji udzielam od początku studiów czyli od trzech lat i przekazywanie wiedzy sprawia mi radość. Ponadto bardzo lubię filmy psychologiczne i komedie, szczególnie brytyjskie produkcje.


 

Aleksandra
2016-07-27

Aleksadra


Mam na imię Ola i jestem studentką I roku magisterium na filologii angielskiej. Z językiem angielskim miałam styczność już od przedszkola, ale prawdziwym uczuciem zapałałam do niego w pod koniec szkoły podstawowej dzięki pomocy mojej korepetytorki. Chciałabym przekazywać tą pasję innym i pokazać jak bardzo ciekawy i przyjemny może być język angielski. Zaczęłam udzielać korepetycji w trakcie studiów. W wolnym czasie uczę się języka japońskiego, czytam kryminały i artykuły psychologiczne.


 

Magdalena
2016-07-26

Magdalena


Witam wszystkich. Mam na imię Magdalena, jestem absolwentką filologii angielskiej z elementami biznesu w Krakowie. Oprócz studiów, uczęszczałam także na kurs języka angielskiego w Promarze. Ukończyłam także certyfikaty językowe w Anglii. Moja pasja z językiem angielskim rozpoczęła się już w gimnazjum, kiedy przebywając w Anglii chciałam za wszelką cenę pogłębiać swoje zdolności lingwistyczne, a także dogłębniej poznać kulturę i historię brytyjską. W czasie liceum i studiów każde wakacje, jak i inne dłuższe przerwy między zajęciami, spędzałam w Wielkiej Brytanii. Po ukończeniu studiów mieszkałam, uczyłam się i pracowałam ponad dwa lata w UK, dzięki czemu w sposób praktyczny mogłam szkolić swój język. Oprócz angielskiego, moją drugą największą pasją są podróże. Moim największym osiągnieciem podróżniczym jest Australia. Poznawanie innych kultur, ludzi, obyczajów a także odnajdowanie się w różnych sytuacjach poprzez podróżowanie jest niezwykle kształtujące. Uważam, że jeśli się chce to wszystko jest możliwe, wystarczą tylko dobre chęci. Poza tym, jestem miłośniczką zwierząt, a szczególnie bliskie mojemu sercu są psy i gdybym tylko miała możliwość mogłabym mieć ich kilkadziesiąt.